What Happens to Your Body When You Binge on Halloween Candy

Kas notiek ar jūsu ķermeni, kad uzpūšat Helovīna konfektes

“Triks vai palutini!” Mēs zinām, ka jūtas, ka, vasarai beidzoties, jūs vienkārši sapakojāt savus šortus un flipperus, bet ķirbju garšvielu lattes un aromātiskās sveces sāk pārņemt septembrī, kad jau ir laiks gatavoties Helovīnam.

Pat ja Halovīni nav jūsu iecienītākie svētki, jums ir jāatzīst, ka tur ir tikai kaut kas: kostīmi, spokotās mājas, kārumi. Daudziem no mums Halovīni ir mūsu veselīgas ēšanas paradumu pārneses zāle. Viens mini Snickers bārs pārvēršas divos, pēc tam četros, tad pēkšņi uz lieveņa stāv dusmīgi bērni, jo konfekšu trauks ir tukšs.

Nevajag būt buzzkill, bet šīs mazās konfektes rada lielas problēmas mūsu iekšienē. Gandrīz katru orgānu ietekmē cukura uzliesmojums, un viņi to nenovērtē. Šeit ir tikai daži no šīs vēlās nakts Reseņa iedzeršanas efektiem.

Cukurs ir neskaidrs mūsu ķermenim

Kad mēs visu izlaižam konfekšu veidā, mūsu ķermenis nespēj tikt galā ar visu cukuru, un tas vēlāk jāuzglabā kā tauki. Jā, šīs beztauku augļu konfektes liek jūsu ķermenim radīt vairāk tauku! Apēdot pārmērīgu pievienotā cukura daudzumu, paaugstinās mūsu triglicerīdu līmenis. Triglicerīdi ir tauki, kas pārvietojas pa asinsriti un sirdi.

Tā kā sirds nedarbojas pareizi, kad mēs pumpējam cukuru mūsu ķermenī, tiek ietekmēts mūsu asinsspiediens un tas paaugstinās. Konfekšu iedzeršana pat maina mūsu asins šūnas un liek mūsu ķermenim ražot pārāk daudz balto asins šūnu. Pēc tam tas noved pie audu bojājumiem un lēnas atjaunošanās. Runā par drausmīgo Helovīnu!

Saskaņā ar pētījumu, kas veikts Amerikas Medicīnas asociācijas žurnālā, liekā cukura ēšana liek mums vairāk nomirt no sirds slimībām, pat ja mums nav liekā svara.

Ja jums rodas jautājums, vai reizēm konfekšu iedzeršana tiešām ir tik slikta, tā ir. Hārvardas rakstā tika atklāts, ka pārmērīgiem cukura ēdājiem bija lielāks sirds slimību līmenis, pat ja viņi bija veselīgi ēdāji. Šis pētījums atklāja, ka dalībnieki, kuri 25 procentus kaloriju ieguva no cukura, vairāk nekā divreiz vairāk mira no sirds slimībām, nekā tie, kuri uzturā lietoja mazāk nekā 10 procentus cukura. Šajā pētījumā palielinājās sirds slimību risks, jo palielinājās uztura cukura procentuālais daudzums. Šī tendence notika neatkarīgi no dalībnieka vecuma, dzimuma, etniskās piederības, aktivitātes līmeņa vai svara. Pamatā cukurs ir bīstams, pat ja pārējais uzturs un svars ir veselīgi.

Cukura līmeņa paaugstināšanās asinīs

Kad konfektes nonāk mūsu sistēmās, mūsu ķermenim jāsāk izsūknēt insulīnu. Šī reakcija uztur mūsu cukura līmeni asinīs normālā, veselīgā diapazonā. Kad mēs turējam rokas konfekšu traukā, aizkuņģa dziedzeris reaģē, saražojot arvien vairāk insulīna, lai pazeminātu cukura līmeni asinīs. Kādā brīdī aizkuņģa dziedzeris vienkārši nespēj sekot pieprasījumam, un mūsu cukura līmenis asinīs paliek pārāk augsts.

Laika gaitā šis paaugstinātais cukura līmenis asinīs ne vienmēr noved pie diabēta, bet tas ir bīstams. Nepieciešamība vienmēr ražot vairāk insulīna rada ķermeņa risku saslimt ar sirds slimībām, paaugstinātu asinsspiedienu un paaugstinātu triglicerīdu līmeni. Tas pazemina arī mūsu ABL, ko sauc par “labo holesterīnu”.

Smadzeņu migla

Ja pamanāt, ka jūtaties nedaudz miglaini vai lēnāk pēc ielūkošanās bērnu Helovīna spaiņos, tas notiek tāpēc, ka konfektes ietekmē arī jūsu smadzenes. Pārmērīgs cukura patēriņš ir saistīts ar atmiņas traucējumiem un vispārējo smadzeņu veselību. Tas varētu izskaidrot “smadzeņu miglu”, ko daudzi no mums izjūt pēc dažām dienām, kad nav paēduši.

Trausli kauli

Ēdiet pietiekami daudz konfekšu visu gadu, un jums nevajadzēs šo spocīgo masku Helovīnam. 2009. gada pētījumā cukura patēriņš (piemēram, nelielas konfektes) tika saistīts ar mūsu šūnu novecošanos. Tas izraisa izmaiņas, kuras mēs varam redzēt, piemēram, grumbiņas, un nopietnākas izmaiņas, piemēram, hronisku slimību attīstību.

Svara pieaugums

Vai viena konfekšu iedzeršana izraisa aptaukošanos? Protams, ka nē, bet, ja šī Helovīna pārmērīgā rosība liek jums visu laiku alkt un ēst cukuru, jūs būsit pakļauts riskam.

Cukurs sajaucas ar mūsu ķermeņa izsalkuma līmeni. Pievienoto cukuru ēšana un dzeršana ir saistīta ar rezistenci pret leptinu. Leptīns ir svarīgs hormons, kas signalizē mūsu smadzenēm, ka esam pilni un mums vajadzētu pārtraukt ēst. Kad šis hormons nevar darboties tā, kā domājams, mēs nevaram pārēsties. Tātad, kad jūs apvienojat tukšās cukura kalorijas un spēju bloķēt “pilnīgo” sajūtu, nav brīnums, ka jūs varat ēst visu konfekšu maisu un joprojām būt izsalcis.

Kā izbaudīt Helovīna kārumus

Tagad, kad mēs esam jūs pietiekami šausminājuši, ir pienācis laiks labajām ziņām. Jūs joprojām varat izbaudīt Halovīni un visas krāšņās konfektes, ko tas nes. Kad ir jābauda Helovīna kārumi, spēles nosaukums ir mērenība. Pat Uztura un diētas akadēmija apgalvo, ka visi ēdieni var ietilpt veselīgā uzturā, ja tos ēd ar mēru. Ziniet, kuras konfektes ir vērts uzpūsties un kuras nodot tālāk. Ja esat šokolādes draugs, nekautrējieties uzkožamies ar zviedru zivīm, gaidot krāpniekus. Plānojiet uz priekšu un izbaudiet tikai tos kārumus, kurus jūs patiesi mīlat un kas jums patiks.

Veselīgākas konfektes

Protams. nevienu Helovīna konfekti nevar uzskatīt par veselīgu, taču daži noteikti ir labāki par citiem. Neatkarīgi no tā, vai jūs alkstat pēc šokolādes vai augļu garšas, mēs jums to piedāvājam.

Kad runa ir par šokolādi, 3 musketieru bāri ir lielisks ceļš. Tās ir vieglākas nekā šokolādes tāfelītes, kas pildītas ar riekstiem vai karameli. Viens jautra izmēra bārs satur tikai 60 kalorijas un divus gramus tauku.

Vajag kaut ko mazliet kraukšķīgāku? Vienā nelielā zemesriekstu M & Ms paciņā ir 90 kalorijas un pieci grami tauku. Turklāt zemesrieksti satur olbaltumvielas, tāpēc tie palīdzēs uzturēt tevi pilnā daudzumā.

Vai ne šokolādes ventilators? Jolly Ranchers sasniegums. Trīs Jolly Rancher konfektes satur 70 kalorijas un nesatur taukus. Tā kā viņiem nepieciešams ilgāks laiks ēst, viņi jūs palēninās un var novērst pilnīgu konfekšu iedzeršanu.

Citi ēdieni