Seattle Waterfront Home Enjoys Carefully Chosen Views through Lush Vegetation

Sietlas krastmalas māja bauda uzmanīgi izvēlētos skatus, izmantojot sulīgu veģetāciju

Suyama Peterson Deguchi skati uz šo garo šauro māju Sietlas rietumos ir stratēģiski izveidoti, izmantojot esošos kokus uz vietas.

Junsei nams - kas no japāņu valodas tulkojumā nozīmē “tīrība” - tika uzcelts klientiem, kuri vēlas vienkāršot savu dzīvesveidu un dzīvot minimālisma mājās.

"Vienkārša, efektīva un klusa dizaina māja ir reakcija uz mūsdienu tehnoloģijām un piedāvā patvērumu mainīgajā, haotiskajā pasaulē," sacīja arhitekti.

Lai netraucētu sulīgo vietu gar Puget Sound, studija projektēja māju, kuras izmēri ir tikai 18 pēdas līdz 80 pēdas (5,5 metri līdz 24 metri).

"Visi koki tika atstāti savā vietā, un pārmērīga rakšana tika ierobežota, lai aizsargātu koku saknes," sacīja firma.

"Tipisku dizaina risinājumu vietā ar netraucētu skatu uz ūdeni centrālais koks kļūst par dominējošo un akcentē skatu un redzējumu, bloķējot dažus, bet lēnām atklājot citus."

Rezidencei var piekļūt, izmantojot koka celiņu, kas ved uz mājas vidējo līmeni. Aizsargātu āra telpu šeit rada jumta dubultā augstuma un slīpā kontūra.

Galvenā guļamistaba atrodas tieši pie mājas ieejas, blakus centrālajām kāpnēm ar atvērtām pakāpieniem. Tālāk pa koridoru arhitekti izkārtoja virtuvi, kurai atvērta divvietīga augstuma dzīvojamā platība.

Ar nocietinātiem saplākšņa paneļiem izklāta dzīvojamā istaba ir appludināta ar gaismu, kas ieiet no grīdas līdz griestiem logiem rietumu fasādē. Atvere ved uz ārējo terasi, no kuras iedzīvotāji var pamanīt ūdens skatienus.

Mājas augšējais līmenis ir tikai daļējs, un tajā ir mansarda platība, kas kalpo kā mazs birojs.

"Samērā atklātais grīdas plāns un telpu elastība var tikt izmantota dažādiem mērķiem, liekot iedzīvotājam pārvērtēt, kā viņi dzīvo," sacīja arhitekti.

Zemāk arhitekti iekļāva utilitāras telpas, kā arī autostāvvietu, kas ietilpa zem mājas pilotis struktūras.

Mājas dizainu pamatoja tradicionālie celtniecības stili, par ko liecina slīpa jumta forma. "Izraisot nelielu vizuālu troksni, māju veido vienkārša vietvārda forma, kurā visi programmēšanas elementi tika destilēti atbilstoši to pamatprasībām".

Mājas ārējais apšuvums sastāv no gofrētas lokšņu metāla, kas tika izvēlēta tā zemo izmaksu un vienkāršās estētikas dēļ. Tas papildina mājas interjeru, kurā pārsvarā ir koks.

Citās vienģimenes mājās Sietlā ietilpst mājas ar dubultā augstuma mākslinieku studiju blīvā pilsētas rajonā, kā arī mājas, kas peld Lake Union krastos un kurās iedzīvotāji var peldēties tieši no sava ūdens līmeņa guļamistaba.