Californian Home by Blaze Makoid Steps Down a Forested Hillside

Blaze Makoid kalifornijas mājas pakāpiens pa meža pakalnu

Amerikāņu firma Blaze Makoid Architecture ir izmantojusi melninātu koku, stiklu un akmeni, lai izveidotu taisnu, daudzlīmeņu brīvdienu māju netālu no Tahoe ezera, kas izskatās kalnu grēdas virzienā.

Atkāpšanās atrodas 2200 akru (890 hektāru) slēpošanas un golfa kopienā, kas atrodas starp ezeru un vēsturisko pilsētu Truckee, Kalifornijā. Izstrāde sastāv no vairāk nekā 600 vienģimeņu mājām, kas ir uzstādītas uz daudz dažādu izmēru.

Blaze Makoid Architecture - studija, kas atrodas Bridžhemptonā, Ņujorkā, tika uzdota projektēt Martis Camp 506, trīsstāvu rezidenci, kuras kopējā platība ir 6000 kvadrātpēdas (557 kvadrātmetri).

Plašajā mājā, kas celta uz nogāzes, mežainā vietā, paveras plašs skats uz Kārsonas kalnu ziemeļiem un rietumiem. "Mājas izvietojums un nospiedums saglabā dabiskās vietas iezīmes, minimāli veicot šķirošanu un koku noņemšanu," sacīja arhitekts.

Lai pastarpinātu vietas stāvo laukumu, komanda izveidoja cokolu ar akmeņiem, uz kura balstās mājas. Arī augstās atbalsta sienas tika izgatavotas no akmens.

L veida plāns, mājokli veido divi taisni tilpumi, kas savienoti ar dubultā augstuma, stiklotu ieejas zāli.

Melnā ciedra apšuvums ļauj mājām “saplūst ar ainavu vasarā un rudenī un kā dramatisks pretstats sniega segai ziemas mēnešos”.

Ar dziļa jumta palīdzību tiek novietotas nojumes āra terases, kas darbojas kā ēdiena gatavošanas, ēdamistabas un atpūtas vietas.

Mājas zemākajā līmenī ir rotaļu istaba, veļas mazgātava un noliktavas telpas.

Pirmajā stāvā ietilpst atvērtā plāna virtuve un dzīvojamā istaba, vīna pagrabs, guļamistaba un deniņš.

"Ziemeļrietumu krastmala izvirzās ārpus akmens pamatnes, izveidojot nodalītu, stiklotu patvērumu un kalpo par līdzsvaru jumta izvirzījumam pretējā mājas pusē," sacīja firma.

Galvenā guļamistaba tika novietota augšējā līmenī, kā arī trīs papildu guļamistabas un birojs.

Interjerā ir materiāla palete, kas atbilst ārpusei, plaši izmantojot koku un akmeni.

Glabāšanas sistēmas visā mājā izveidoja Sietlas uzņēmums Henrybuilt. Kabineti virtuves un bāra zonā ir izgatavoti no augstspiediena lamināta, bet melnais valrieksts tika izmantots tualetes priekšmetiem un galvenā garderobes priekšmetam.

Citās lauku mājās Ziemeļkalifornijā ietilpst Malcolm Davis Architecture vīna ielejā atkāpšanās no tīkla režģa un Alchemy Architects mājas, kas sastāv no saliekamām kastēm, kas plaķētas ar izturīgu tēraudu.